Dogecoin ma pełne poparcie u Elona!

Elon Musk zrobił kolejną burzę związaną z Doge na Twitterze, prosząc wieloryby o wyprzedanie swoich monet.

"Jeśli największi posiadacze Dogecoin sprzedadzą większość swoich monet, otrzyma to moje pełne poparcie.

Około dziesięć godzin później, założyciel Tesli i SpaceX kontynuował temat na Twitterze:

"Dosłownie zapłacę rzeczywiste $, jeśli po prostu unieważnią swoje konta".

Czy Musk ma rację, kwestionując dystrybucję?

Dogecoin rozpoczął się jako żartobliwa kryptowaluta i w jakiś sposób stał się symbolem „przyklejenia się do Wall Street” wraz z akcjami GameStop. Jednym z głównych zwolenników tego ostatniego wzrostu wyceny jest sam Elon Musk. Musk szybko stał się największą maskotką Dogecoin, na jaką można było liczyć, a w ostatnich tygodniach takie sławy jak Snoop Dogg i Gene Simmons dołączyły do pociągu związanego z DogeCoinem.

Czy jednak oświadczenie Muska o nadmiernej koncentracji wielorybów jest uzasadnione? Cóż. Tak.

Zgodnie z Bitinfocharts, 12 adresów posiada co najmniej 1 milion DOGE. Te 12 adresów posiada około 49% całkowitej dystrybucji monet.

Po tweecie Muska, zauważony influencer kryptowalutowy – „CryptoCobain” odpowiedział:

"Cześć @elonmusk Jestem właścicielem 4. największego portfela doge i spalę podaż, jeśli dasz mi 1x skafander kosmiczny SpaceX, 1x Tesla Roadster i 1x Grimes".

DOGE spada po tweecie Muska

Po tweecie szefa Tesli, cena DOGE spadła o oszałamiające 26% z $0.0639 do $0.0471, wywołując znaczące tąpnięcia. Jednakże, zgodnie z ogólną ekscentrycznością, meme coin powrócił do poziomu $0.0598. Wcześniej, ciągłe wsparcie Muska popchnęło DOGE do osiągnięcia 8 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej i stania się 12. największą monetą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Musk wcześniej poprosił w sondzie swoich zwolenników o wybór pomiędzy „dogecoinem na księżyc” a „wszystkimi innymi kryptowalutami razem wziętymi”. Z 2,4 miliona głosów, które napłynęły, 71% wybrało DOGE, co popchnęło cenę monety w górę o 35%. Musk ujawnił również, że zakupił monetę dla swojego 9-miesięcznego syna.

Podczas gdy zaangażowanie Muska w DOGE jest zdecydowanie warte odnotowania, to jego zaangażowanie w Bitcoin jest tym, co poruszyło całą społeczność. Jak donoszą raporty, Tesla nie tylko zakupiła 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, ale także w końcu otworzy możliwość zakupu samochodów Tesli za BTC. Po tej wiadomości, cena pierwszej kryptowaluty wzrosła do rekordowego poziomu 48 000 USD.