7 zalet kryptowalut

Kryptowaluta to cyfrowa alternatywa dla kart kredytowych i gotówki, służąca do dokonywania codziennych płatności w różnych sytuacjach. Stale rośnie w siłę jako realna alternatywa dla tradycyjnych metod płatności, ale wciąż musi stać się bardziej stabilna, zanim zostanie w pełni zaakceptowana przez zwykłych ludzi (oznacza to, że kurs kryptowaluty musi być mniej podatny na wysokie wahania). Przyjrzyjmy się kilku spośród wielu zalet korzystania z kryptowalut:

Oszustwa – wszelkie problemy z oszustwami są ograniczone do minimum, ponieważ kryptowaluta jest walutą cyfrową, co może uniemożliwić odwrócenie lub podrobienie płatności. Tego typu działania mogą stanowić problem w przypadku innych tradycyjnych opcji płatności, takich jak karta kredytowa, ze względu na obciążenia zwrotne.

Kradzież tożsamości – przy korzystaniu z kryptowaluty nie ma potrzeby podawania danych osobowych, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości. Jeśli używasz karty kredytowej, sklep otrzymuje wiele informacji związanych z Twoją linią kredytową, nawet w przypadku bardzo małej transakcji. Ponadto płatność kartą kredytową opiera się na transakcji, w której z konta pobierana jest określona kwota. W przypadku płatności kryptowalutą transakcja opiera się na zasadzie „push”, co daje właścicielowi konta możliwość przesłania jedynie dokładnej kwoty do zapłaty.

Wszechstronne zastosowanie – płatność za pomocą kryptowaluty można łatwo dostosować do określonych warunków. Można utworzyć umowę cyfrową, aby uzależnić płatność od realizacji zadania, odnieść się do faktów zewnętrznych lub uzyskać zgodę strony trzeciej.

Łatwy dostęp – korzystanie z kryptowalut jest powszechnie dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Staje się ona bardzo popularna w niektórych częściach świata, np. w Kenii, gdzie prawie 1/3 populacji korzysta z cyfrowego portfela za pośrednictwem lokalnych usług mikrofinansowych.

Niskie opłaty – możliwe jest przeprowadzenie transakcji kryptowalutowej bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat lub prowizji. Jeśli jednak do przechowywania kryptowaluty wykorzystywany jest portfel cyfrowy lub usługa strony trzeciej, prawdopodobnie zostanie naliczona niewielka opłata.

Handel międzynarodowy – ten rodzaj płatności nie podlega opłatom specyficznym dla danego kraju, opłatom transakcyjnym, stopom procentowym ani kursom wymiany, co umożliwia stosunkowo łatwe dokonywanie przelewów transgranicznych.

Możliwość dostosowania – na globalnym rynku istnieje prawie 3000 unikalnych typów kryptowalut, co daje wiele możliwości wykorzystania metody płatności, która odpowiada konkretnym potrzebom. Mimo że istnieje wiele opcji wykorzystania kryptowalut do codziennego użytku, istnieją również te przeznaczone do konkretnego zastosowania lub w konkretnej branży.