Binance DEX – zdecentralizowana giełda oparta o łańcuch Binance Chain

Binance – wiodąca giełda kryptowalut i ekosystem blockchain świętowała dziś uruchomienie Binance DEX, zdecentralizowanej giełdy działającej na rodzimym łańcuchu Binance Chain. Zespół programistów Binance DEX wzywa i zaprasza projekty do udziału, wraz z emisją nowych tokenów na natywnym blockchainie.

„Wierzymy, że zdecentralizowane giełdy przynoszą nową nadzieję i nowe możliwości, oferując pozbawiony zaufania i przejrzysty system finansowy” – powiedział CZ (Changpeng Zhao), dyrektor generalny Binance. „Bez centralnego nadzoru nad funduszami, Binance DEX oferuje znacznie większą kontrolę nad własnymi aktywami. Mamy nadzieję, że przynosi to nowy poziom wolności dla naszej społeczności. Będziemy ściśle współpracować z projektami i zespołami, aby rozwijać cały ekosystem.”

Wraz z uruchomieniem sieci głównej Binance Chain, Binance Coin (BNB), czwarta co do wielkości kryptowaluta według dotychczasowej kapitalizacji rynkowej, przeszła ze standardu ERC-20 do BEP-2 po to, aby stać się natywnym aktywem na Binance Chain, gdzie BNB jest wykorzystywany do wspierania transakcji sieciowych.

Portfele, które obsługują natywny łańcuch bloków od Binance to m.in.

Użytkownicy mają teraz dostęp do publicznego eksplorera Binance Chain, portfeli internetowych, węzłów danych publicznych i API. Uruchomienie Binance DEX następiło po prawie dwumiesięcznym okresie testowania sieci, podczas którego dokonano prawie 8,5 miliona transakcji w ramach symulowanego konkursu handlowego, konkursu kodowania i programu bug bounty, a także wprowadzono kilka nowych aktualizacji i ulepszeń.