Dlaczego Facebook tworzy własną kryptowalutę?

Aktualnie rynek kryptowalut cieszy się sporym zainteresowaniem i to nie tylko w gronie znanych inwestorów. Dlaczego portal Facebook postanawia stworzyć własną wirtualną monetę? Czy właścicielowi największego portalu społecznościowego chodzi tylko o zysk?

To już praktycznie pewne, że Facebook wypuści nową kryptowalutę, teraz tylko należy zastanowić się: kiedy. Zarząd portalu stale unika oficjalnych przemówień na ten temat rozwoju kryptowalut, jednak według wielu informacji, nowa wirtualna moneta ma wyjść na światło dzienne w niedługim czasie.

Stworzenie kryptowaluty umożliwi generowanie kolejnych przychodów dla Marka Zuckerbega (założyciela portalu Facebook), a to tylko umocni pozycję tego portalu. Szczególnie dlatego, że kryptowaluty cieszą się ogromną popularnością w każdym kraju. Według nieoficjalnych doniesień, nowa moneta ma pośredniczyć w dokonywaniu zakupów na serwisach powiązanych z Facebookiem (czyli Messenger, WhatsApp i Instagram). Może to przyśpieszyć wiele procesów i ulepszy rynek e-commerce. Możliwe, że własnie dlatego zakupy poprzez Facebook staną się codziennością, a to oznacza konkurencję dla dużych korporacji typu Amazon (czy dla Polski – Allegro). Nad procesem tworzenia wirtualnej monety czuwa aż 50-osobowy zespół. Podobno ma być to waluta stabilna, raczej posłuży do dokonywania regularnych zakupów niż stanie się formą zarobku, tak jak Bitcoin lub Ethereum. Czas pokaże jak sytuacja się rozwinie. Nie pozostaje nic jak tylko czekać na oficjalne dane publikowane przez Facebooka.