Jak zarabiać na kryptowalutach

Spójrzmy prawdzie w oczy – każdy chce zarobić trochę na kryptowalutach Nie chcemy przegapić kolejnego skoku cen monet cyfrowych.

Ale rynek kryptowalut jest niepewny, a większość z nas nie chce ryzykować utraty naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby dostać swoje ręce na niektórych monetach kryptowalutowych przy minimalnym ryzyku (a czasami wysiłku).

Zarabiaj kryptowalutę, kupując kupuj kryptowaluty

Najprostszym sposobem na zarabianie monet kryptowalutowych jest tak jak w przypadku większości rzeczy w życiu – kupowanie ich.

Kupowanie kryptowalut jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ponieważ branża ta zyskała dużą popularność w ciągu ostatnich kilku lat, zwiększył się na nią popyt. Wiele firm zaczęło oferować usługi, dzięki którym każdy może łatwo i bezpiecznie wejść na rynek.

Ale jak można kupić kryptowalutę?

Na przykład kupno Bitcoina może być tak proste, jak udanie się do bankomatu Bitcoin i uzyskanie go za pomocą gotówki lub kredytu. Jednak inne kryptowaluty nie są tak łatwo dostępne, więc można je kupić tylko za pośrednictwem giełd kryptowalutowych, których listę znajdziesz pod adresem https://www.kryptoporadnik.pl/ranking-gield-kryptowalut/

Ale jest jedna rzecz, którą powinieneś wziąć pod uwagę – opłaty transakcyjne.

Na większości giełd online, opłaty transakcyjne są aktualizowane w czasie rzeczywistym, w oparciu o wahania rynku. A same opłaty są dość niskie.

Z drugiej strony, bankomaty mają tendencję do wysokich opłat transakcyjnych. Dlatego zazwyczaj zaleca się kupowanie Bitcoin (lub innych kryptowalut) poprzez giełdy takie jak Coinbase, Binance lub Kraken. I w większości przypadków proces ten jest prosty.

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, zweryfikować je i już możesz iść.

Niektóre giełdy wymagają jednak weryfikacji z Twojego banku, a ten proces może trwać nawet kilka tygodni.

Jeśli Ci się spieszy, możesz sprawdzić proces rejestracji i weryfikacji lub kupić bezpośrednio za gotówkę.

Zacznij wydobywać kryptowaluty (tzw. mining lub kopanie)

Górnictwo to świetny sposób na zdobycie kilku monet kryptowalutowych. Ale nie działa to w przypadku wszystkich walut.

Większość ludzi wierzy, że górnictwo polega na uzyskaniu jak największej liczby monet dla siebie. Ale cały proces jest nieco bardziej skomplikowany.

Poprzez górnictwo, osoba używa swojego komputera do rozwiązywania złożonych równań matematycznych, które zatwierdzają bloki transakcji. Wszystkie kryptowaluty są już utworzone wewnątrz protokołu. Muszą one tylko zostać zatwierdzone, aby stały się dostępne na rynku.

W nagrodę pierwsza osoba, która je zatwierdzi, otrzymuje fragment wirtualnego tokena, który zatwierdziła.

Ale co jest potrzebne, aby rozpocząć wydobycie?

Po pierwsze, zależy to od tego, co chcesz wydobywać. Podczas gdy wydobywanie Bitcoinów wymaga wysokiej klasy sprzętu, takiego jak ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), inne mogą być wydobywane przy użyciu zwykłego komputera.

Ale jeśli chcesz spróbować szczęścia w wydobyciu Bitcoin, nie musisz inwestować tysięcy dolarów, aby zacząć. Zawsze możesz dołączyć do sieci górniczej. Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić opłatę za dołączenie, a następnie można pracować razem z innymi członkami do kopalni. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał również podzielić się nagrodami.

Niektóre z najlepszych kryptowalut, które możesz wydobywać to:

Monero, Ethereum, Litecoin czy DASH.

Zarabianie kryptowalut poprzez staking

Jeśli masz na oku jakieś monety, których nie możesz wydobyć, nie martw się. Nadal istnieje sposób, aby je zdobyć.

Istnieją 2 główne metody walidacji bloków – Proof of Work i Proof of Stake.

Podczas gdy PoW wymaga od użytkowników wydobycia bloków i potwierdzenia transakcji poprzez czystą moc obliczeniową, PoS działa zupełnie inaczej.

W systemie Proof of Stake osoba, która ma potwierdzić utworzenie nowego bloku jest wybierana w sposób deterministyczny, na podstawie liczby monet, które już posiada.

Staking wygląda bardzo podobnie do gry na loterii. Im więcej monet posiadasz i włożysz do stakingu, tym większe masz szanse, że zostaniesz wybrany do zatwierdzenia transakcji.

Ale aby stakować, musisz posiadać kilka monet kryptowalutowych, więc ta metoda działa świetnie tylko wtedy, gdy chcesz zwiększyć swoje zapasy.

Zarabiaj Crypto z DeFi Yield Farming

Znane jako Yield Farming lub Liquidity Mining, projekty Decentralized Finance pochodzą z systemem nagród, który przypomina rynek obligacji w oddali.

W najbardziej bezpośrednim zrozumieniu tego procesu, Yield Farming jest metodą generowania nagród z blokowania kryptowalut. Blokując swoje fundusze i zapewniając płynność tokenowi Defi, otrzymasz nagrody i odsetki. W zależności od projektu, oprócz zysku możesz otrzymać dodatkowe tokeny.

Niektóre z najbardziej znanych DeFi, które można używać do yield farmingu: YFII Finance, Compound (COMP), 1inch, Kyber Network